Çorlu Mühendislik Fakültesi
2013-11-07

Güneş Enerjisiyle Çalışan Aracımız ''Güneşinoğlu''TÜBİTAK, alternatif enerji kaynakları konusunda kamuoyunda farkındalığı yükseltmek, alternatif enerji teknolojilerinin yaygın kullanımı için gerekli beyin gücü ve bilgi birikiminin oluşmasını sağlamak üniversite öğrencilerini teorik bilgilerini takım çalışmasıyla başta güneş ve hidrojen olmak üzere, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışacak ürünler ortaya koymaya özendirmek üzere TÜBİTAK Formula-G Güneş Arabaları Yarışı ve TÜBİTAK Hidromobil Hidrojen Arabaları Yarışı düzenlemektedir.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Güneş Enerjili Araba Yarışması’na katılıp, Bölgemizi ve Namık Kemal Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil eden GÜNEŞİNOĞLU ekibi olarak 25. Sırayı aldık. Biz öğrencilerimizin alternatif enerjili araçlar konusunda gelişimini hızlandırmak ülkeye ve insana daha temiz bir dünya sağlayacak olan güneş enerjisinden faydalanma konusunda tecrübe kazandırıp, yeni projelere adım atmak için önayak olmuştur. Tüm dünyada devem eden alternatif enerjisi kullanımında gelişen teknoloji yarışlarında biz de var olduğumuzu gösterdik.

Geçen yıldan bu yana ailemize birçok kişi katıldı. Bize bu zorlu yolları aşmamızda gerek maddi gerekse manevi desteklerini esirgemediler. Her gün daha çok büyümekteyiz ve başarılara açız. Geçen yıl geliştirdiğimiz aracımızla hepimiz gururlandık; sevinçlerimizi paylaştık. Ve şimdi her zamankinden daha çok desteğe ihtiyacımız var. Çünkü hedeflerimiz büyük ve katedecek yollarımız daha büyük. Biz hazırız, aracımız hazır ve tecrübelerimizi büyütüyoruz. Sizin destekleriniz bizim kilometre taşlarımız olacak. Sizi de bu büyük aileye bekliyoruz.

Güneşinoğlu ailesi…