Çorlu Mühendislik Fakültesi
2013-12-24

Fakültemiz Ek Binasının Temel Atma TöreniFakültemiz Ek Bina temel atma töreni 24 Aralık Salı günü gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Halk Oyunları ekibinin dans gösterisiyle başlayan Temel atma programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler ve Çorlu halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından  konuşma gerçekleştiren Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Özer Göktepe, “Fakültemiz, 2006 yılında Trakya Üniversitesinden ayrılarak Namık Kemal Üniversitesi’ne bağlandı. 2006 yılından itibaren hızla gelişen fakültemiz günümüzde 3000’e yaklaşan öğrenci sayısı, 100 civarında akademik kadrosuyla eğitim öğretim faaliyetlerine devam ediyor. Bu hızlı büyümeye paralel olarak fakültemizin yeni laboratuarlar ve dersliklere ihtiyacı ortaya çıktı. Bu gün temeli atılan binamız bodrum katı da dahil olmak üzere 5 katlı olacaktır. Vizyonumuz, Çorlu Mühendislik Fakültesi Kampüsünü Trakya’nın en önemli Arge Merkezi haline getirmek.” dedi.

“Çorlu Mühendislik Fakültesi Üniversitemizin en eski fakültelerinden biri. Ek Derslik Binasının TEKNOPARK’a verilmesi ve hızla büyümesi nedeniyle Çorlu Mühendislik Fakültesi ek dersliğe ihtiyaç duydu.” diyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek,  temeli atılacak ek derslik binasının 2014 yılında tamamlanmasıyla eğitim öğretime açılacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, sözlerini, “TEKNOPARK ile birlikte Çorlu Mühendislik Fakültesi Yerleşkesi’nin ARGE merkezi olmasını diliyorum. İnşallah temeli atılan yeni derslik binasının tamamlanmasıyla öğrencilerimiz daha rahat mekânlarda derslerini alacaklar. Elimizdeki imkânlarla yerleşkemizi yakın zamanda en güzel eğitim yuvası haline getireceğiz.” diyerek noktaladı.

Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan ise konuşmasında Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin hızla geliştiğini dile getirdi. Doğan, “Çok çalışkan bir üniversitemiz var. Çorlu sıradan bir ilçe değil. Trakya’nın gelişmiş ilçelerinden biridir. Çorlu’ya yapılan yatırım bölgeye yapılmış demektir. TEKNOPARK ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Arge’ye ışık tutacaktır.” dedi.

Konuşmalarının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Fakültemiz Dekanı Prof.Dr. Özer Göktepe, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve katılımcılar yapımına başlanan yeni ek binanın fakülteye ve Çorlu halkına  hayırlı olmasını dileyerek, ilk harcını attılar.

 

Ek binamızın temel ayma töreni videosu için tıklayınız