Çorlu Mühendislik Fakültesi
2021-01-07

Burs Duyuruları 

Vietnam Burs Duyurusu

İkili kültürel anlaşmalar kapsamında Vietnam tarafınca Hükümetimiz emrine burslar tahsis edilmiştir. Vietnam Thai Nguyen Üniversitesi tarafından, 2021-2022 akademik dönemi için lisans alanında çevre bilimleri ve gıda teknolojisi üzerine; yüksek lisans alanında ise tarım ekonomisi ve çevre bilimleri üzerine burslar verilmektedir.

Bahse konu burslara dair diğer detaylar “http://abdigm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-ozel-burslari/icerik/78” adresinde ilan edilmiştir.

Macaristan Burs Duyurusu

İkili kültürel anlaşmalar kapsamında Macaristan Hükümetince 2021/2022 akademik yılı için burslar tahsis edilmiştir. Burs kapsamında 40 lisans, 65 yüksek lisans, 40 doktora ve 5 kısa dönemli araştırma bursu olmak üzere toplam 150 adet burs verilecektir. Adaylar, 15 Ocak 2021 tarihine kadar bursa başvuru yapabileceklerdir.

Bahse konu olan bursa ilişkin diğer detaylar “http://abdigm.meb.gov.tr/www/2021-2022-hukmet-burslari/icerik/1490‘’ adresinde ilan edilmiştir.

Hong Kong Burs Duyurusu

İkili kültürel anlaşmalar kapsamında Hükümetimiz emrine Hong Kong Baptist Üniversitesince “International Postgraduate Scholarships (IPS)’’ bursu kapsamında 1 yıl süreli yüksek lisans eğitimi imkânı sağlanmaktadır. Burslar muhasebe, insan kaynakları, finans, ekonomi, yönetim, veri analizi alanlarında verilmektedir.

Bahse konu burslara dair diğer detaylar “http://abdigm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-ozel-burslari/icerik/78” adresinde ilan edilmiştir.

Tüm öğrencilerimize duyurulur.