Çorlu Mühendislik Fakültesi
2016-12-09

Üniversite-Sanayici İşbirliğinde Tarihi Adım Atıldı 

Kamuoyunda takdirle karşılanan üniversite ve sanayici işbirliği projesinde tarihi adım atıldı. Çerkezköy TSO sanayici üyelerimiz Namık Kemal Üniversitesiyle “Üniversite- Sanayici İşbirliği” projesi kapsamında Çorlu Mühendislik Fakültesinde bir araya geldiler.

 

Çerkezköy TSO/ Bülten – Kamuoyunda takdirle karşılanan üniversite ve sanayici işbirliği projesinde tarihi adım atıldı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Namık Kemal Üniversitesi yetkilileri üniversite sanayici iş birliği kapsamında Çorlu’da ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

Tarihi toplantı için Çerkezköy TSO’yu temsilen 2., 7., ve 8. Meslek Komitelerimizin Başkan ve Başkan Yardımcıları, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Bölüm Başkanları ile bir araya geldi.

Üniversite ve sanayici işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden toplantıya Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ziya Özek, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hafız Alisoy, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aysun Sağbaş, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Betül Taşdelen ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Meclis Başkan Yardımcısı ve 2. Meslek Komitesi Başkanı Asım Yavuzarslan, 7. Meslek Komitesi Başkanı Özcan Doğu Kaya, 7. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Memiş, 8. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Bakıral ve Proje Geliştirme Yöneticisi Ayşenur Taş katıldı.

Tarihi toplantıda, Nisan 2016’da 7. Meslek Komitemizin Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer’i ziyaret ederek gündeme getirilen “üniversite sanayi işbirliği” fikri masaya yatırıldı.

Toplantıda Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi akademik kadrosu ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasının sanayici üyeleri “üniversite-sanayi işbirliği” kapsamında imzalanması planlanan protokol maddelerini belirledi. Birlikte yapılabilecek projeler, stajlar, sektör tümleşik eğitim, sektör günleri ve kariyer günleri, akademik kadronun sanayiye vereceği destekler ve Ar-Ge konularını görüştü. 

Üniversite-sanayici işbirliği fikri, Çerkezköy TSO’nun 7. Meslek Komitesinin Mart 2016’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlediği “Plastik Sektörü” toplantısında gündeme gelmişti. Sektör temsilcilerinin gündeme getirdiği “üniversite-sanayi işbirliği” düşünce ve önerisi sonrası harekete geçen 7. Meslek Komitesi Nisan 2016’da Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer’i ziyaret etmiş ve bu düşünceyi gündeme getirmişti.