Çorlu Mühendislik Fakültesi
2015-06-25

ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI MEZUNİYET TÖRENİ COŞKU İLE KUTLANDIÜniversitemiz 2014-2015 Akademik Yılının ardından Fakültemizin 19. Mezuniyet Töreni, Çorlu Mühendislik Fakültesi bahçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine Çorlu Kaymakamı Levent KILIÇ, Rektörümüz Osman ŞİMŞEK, Çorlu Belediye Başkanı Ünal BAYSAN, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Habib KORKMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Aykut EFE, İlçe Jandarma Komutanı Serkan GÜRZSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa GÜÇLÜ,  Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Erdoğan DEMİRCİ ve Ahmet SARIKURT, Üniversitemiz Meslek Yüksekokulları Müdürleri, Öğretim Elemanlarımız, İdari Personelimiz ve Kıymetli Ailelerimiz ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende yapılan protokol konuşmalarında öğrencilerimize mezun olduktan sonraki yaşamlarında başarılar dilendi.

Çorlu Mühendislik Fakültesi birincilerimiz Büşra ÜSTÜN ve Mehmet BİŞKİN, ikincimiz Semih ŞAHİN ve üçüncümüz Oktay ÖZTÜRK’e başarı belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Lokman Hakan TECER konuşmasında mezun olan Genç Mühendislerimizi kutlarken, Öğretim Elemanlarımıza ve ailelerimize emekleri için teşekkür etti.

TECER mezunlara seslenirken “Tam bağımsız, güçlü bölgesinde ve dünyada hak ettiği rolü üstlenen cihanşümul bir Türkiye için çok çalışmalısınız. Şanlı tarihimizde güç olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün erkan gösterdiği ilkeler doğrultusunda; ilimde, fende ve toplumsal hayatta muasır medeniyetlerin üzerine çıkmalıyız. Yarından tezi yok sizleri bekleyen zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuuruyla benim olmadığım yerde kimse yoktur duygusuyla güçlü Türkiye ülküsünü omuzlarınızda taşımanızdır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diye seslendi.

Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek gerçekleştirdiği konuşmasında “Ailelerinizin büyük destekleriyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Fakültemizin değerli akademik üyeleri sizleri ülkemiz koşullarına göre çok iyi imkânlar içinde, doğru teknik bilgilerle donattı. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen, meslek sahibi gençler olarak; sizin için, yakınlarınız için, ülkemiz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyoruz. Ülkemizin ve insanlığın geleceği için çok önemli olduğunuzu unutmayınız. Başardıklarınız, sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı olacaktır. Bu mezuniyetten sonra zorlu bir yola çıkacaksınız” ifadelerini kullandı. Prof.Dr. Osman Şimşek konuşmasını fedakâr ailelere, Fakültemiz mensuplarına ve mezunlarımıza teşekkür ederek tamamladı.

Konuşmaların ardından Fakültemizden mezun olan Genç Mühendislerimize belgeleri verildi. Yrd.Doç.Dr.İbrahim Feda ARAL eşliğinde Genç Mühendislerimiz Mühendislik Yeminlerini ederek keplerini havaya attılar. Bu esnada havai fişek gösterisi coşku ile izlendi.

Tören sonrasında verilen konser ile öğrencilerimiz eğlencelerine devam ettiler.

Mezun olan öğrencilerimize başarılarının devamını diliyoruz.

Mezuniyet Töreni organizasyonunda görev alan akademik ve idari personele çok teşekkür ediyoruz.